اخبار موزه

سومین جشنواره علم موزه ملی علوم و فناوری برگزار می شود

۱۵ اسفند , ۱۳۹۵  

1

موزه ملی علوم و فناوری در سومین سال پیاپی، جشنواره علمی خود را در حالی برگزار می کند که تغییراتی در رویکردها، محورها و حتی نام جشنواره اعمال کرده است.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، جشنواره علمی سراسری این موزه که پیش از این به «علم و عامه» موسوم بود، در سومین سال خود با نام «علم برای همه» برگزار خواهد شد. دبیر این جشنواره علت تغییر نام آن را حاصل بازخورد شرکت کنندگان و ابهامات موجود درمعنای کلمه «عامه» عنوان کرد.

وی همچنین به تغییر رویکرد جشنواره اشاره کرد و گفت: بخش ویژه جشنواره امسال، بر خانواده های علمی تاکید می کند. صونا آقابابایی خانواده علمی را نه به معنای خانواده ای دارای سطح تحصیلات بالا بلکه خانواده ای می داند که از راه حل های علمی برای رویارویی و آمادگی در برابر موضوعات روزمره زندگی بهره می گیرد و دارای فرهنگ استفاده کاربردی از دانش علمی است.

دبیر جشنواره «علم برای همه» با اعلام این که قرار است تندیسی ویژه برای برگزیدگان بخش «خانواده علمی» در نظر گرفته شود از خانواده ها دعوت کرد که ضمن شرکت در جشنواره، در فراخوان انتخاب بهترین عنوان برای این تندیس نیز شرکت کنند.

ایشان محور قرار دادن واحد خانواده را در مرکزیت یک جشنواره علمی، یک اتفاق تازه و تاثیرگذار ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مشارکت خانواده ها در بخش ویژه جشنواره که به موضوع زلزله اختصاص دارد و ایجاد یک تلاش همگانی برای آمادگی در مقابل زلزله، بتواند نگاه عموم مردم و مسئولان را به پدیده زلزله تغییر دهد. چرا که زلزله به خودی خود بخشی از چرخه طبیعی زیستی است و  آمادگی قبل، هنگام و بعد از وقوع آن و آگاهی از نحوه برخورد با این پدیده می تواند میزان پیامدهای مخرب آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

 

محورهای جشنواره سوم موزه ملی علوم و فناوری از این قرار است:

محورهای جشنواره در بخش اصلی:

ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب:

۱)  ساخت ابزار ۲)  جنگ علمی ۳)  کلیپ علمی ۴)  شعر

  • در این بخش، شرکت برای عموم به صورت انفرادی و گروهی آزاد است.

 

محورهای جشنواره در بخش ویژه با موضوع “زلزله  و خانواده”

۱)  عکاسی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله و…)

۲)  فیلم و پویانمایی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله، نحوه وقوع زلزله و…)

۳)  ساخت ماکت (از سازه، طراحی داخلی، چیدمان داخلی و نمای بیرونی خانه ایمن و…)

۴)  نقاشی (از خانه ایمن و نا امن و نقش خانواده ها بعد از زلزله، پیامدهای زلزله، محله ایمن و نا امن و… )

۵)  داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره نویسی

۶)  بازی های رایانه ای (تبدیل خانه نا امن به ایمن؛ آمادگی برای رویارویی با زلزله، پناه گیری در هنگام زلزله و…)

  • در بخش ویژه، شرکت کننده های انفرادی می باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.

موزه ملی علوم و فناوری از تمام علاقمندان بویژه خانواده های ایرانی دعوت می کند در جشنواره «علم برای همه» که به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آبان برگزار می شود حضور پیدا کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مهرماه ۹۶ است. علاقمندان جهت دریافت دیگر اطلاعات می توانند به سامانه www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

موسسه علمی آینده سازان، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، وزارت آموزش و پرورش، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پژوهشکده سوانح طبیعی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، جمعیت هلال احمر، سازمان مدیریت بحران کشور و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از حامیان جشنواره «علم برای همه» هستند.

poster

, , , ,

اخبار موزه

معرفی کارمندان و مدیران نمونه موزه ملی علوم و فناوری ایران

۱۱ اسفند , ۱۳۹۵  

IMG_20170301_155108

روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه نشست صمیمی میان رئیس و کارکنان موزه ملی علوم و فناوری برگزار و از کارمندان و مدیران نمونه سال ۹۵ تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در نشست صمیمانه رئیس این موزه با کارکنان که به مناسبت پایان یافتن سال ۹۵ برگزار شد ابتدا محسن جعفری نژاد مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی هدف از برگزاری جلسات صمیمانه ریاست موزه با همکاران را همفکری و تبادل نظر اعلام کرد.

جعفری نژاد ضمن اشاره به موفقیت های موزه در سال ۹۵ در حوزه های مختلف اعلام کرد، بی شک موفقیت های موزه ملی علوم و فناوری نتیجه تلاش و زحمات یکایک همکاران گرانقدر است که در این مسیر ریاست محترم موزه و مجموعه مدیریتی ایشان را با تلاش خود حمایت کردید.

در ادامه دکتر سیف اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم وفناوری ایران با اشاره به برنامه های سال جاری گفت: ما برای امسال برنامه هایی داشتیم که اکثریت آنها اجرا شد. دکتر جلیلی از موفققیت هایی مانند: «شناساندن موزه ملی علوم در میان مردم و رسانه ها»، «جذب مخاطب از میان خانواده ها و دانشگاهیان»، «برگزاری انواع نمایشگاه های سیار بویژه در دانشگاه ها»، «اختصاص زمین به موزه در فضای وسیع شهری»، «راه اندازی و ایجاد شعب استانی موزه علوم» و «انواع تعاملات بین المللی» اشاره و ابراز امیدواری کرد سال آینده هم این موزه بتواند مسیر موفقیت را ادامه دهد.

همچنین در این نشست، از کارمندان و مدیران نمونه سال۹۵ در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد:

لوح تقدیرکارمند نمونه اخلاق موزه ملی علوم وفناوری تقدیم شد به پروانه اصغری از واحد روابط عمومی و امور بین الملل؛

لوح تقدیر مدیران نمونه عملکرد تقدیم شد به سعید پازانی مدیر برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد، محسن جعفری نژاد مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، اسماعیل کاظمی مدیر ساخت و احیای آثار؛

لوح تقدیرکارمند نمونه معاونت پژوهش و فناوری تقدیم شد به فاطمه زارع پاک از مدیریت ترویج علم و مهسا شکری از واحد فناوری اطلاعات؛

لوح تقدیر کارمند نمونه معاونت اجرایی تقدیم شد به فهیمه خدادای از مدیریت مالی، فرزانه سمیعیان از مدیریت منابع انسانی و هادی سلمانی پور و ناصر صابری فر از مدیریت پشتیبانی ؛

لوح تقدیرکارمند نمونه معاونت امور نمایشگاهی تقدیم شد به حسن فراهانی از مدیریت موزه مرکزی.

IMG_20170301_155002

IMG_20170301_153730

, ,

اخبار موزه

«سار زمستان» با شعار ایده‌هایی برای دنیای نو برگزار شد

۸ اسفند , ۱۳۹۵  

_MG_2355

روز جمعه ۶ اسفند ۹۵، چهارمین کنفرانس سخنگاه اندیشه‌های راهبر (سار) به همت موزه ملی علوم و فناوری و با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان و فرهیختگان در سالن همایش موزه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در ادامه برگزاری سلسه کنفرانس‌های فصلی سار توسط موزه علوم و فناوری، چهارمین کنفرانس سار تحت عنوان «سار زمستان» روز جمعه ۶ اسفند از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در سالن همایش موزه ملی باستان با حضور تعداد قابل توجهی از طرفداران و افراد فرهیخته برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم با سخنرانی کوتاه هفت سخنران با موضوعات مختلف همراه بود که به ترتیب آقای محمود کریمی، مروج تفکر خلاقانه، در خصوص سفر به بزرگ‌ترین آزمایشگاه جهان و ورود به سرن (سازمان اروپایی تحقیقات هسته‌ای) سخنرانی کرد.

دومین سخنران این مراسم، امیر توکلی، زمین شناسی بود که در زمینه فسیل‌ها و اهمیت آنها و اینکه این میراث در حال نابودی است سخن گفت. سخنرانان بعدی به ترتیب عبارت از: سپیده صبور (طراح رابط و تجربه کاربری) که در ارتباط با اثرگذاری در تجربه کاربری سخن گفت، عرفان فکری (جهانگرد و مدرس گردشگری) به این سئوال که «چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم» پاسخ گفت، حامد میرزا خلیل (مروج نورپردازی پاک) در مورد آلودگی نوری، شروین وکیلی (نویسنده و پژوهشگر) و نشید نبیان (معمار و طراح) درباره مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک سخنرانی کردند.

شایان ذکر است، «کنفرانس سار» توسط موزه ملی علوم و فناوری از ابتدای سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده و هدف از راه اندازی آن معرفی افراد خلاق و نوآور، ایده‌ها و تجربه‌های تاثیرگذار و همچنین مسئله‌های چالش‌برانگیز است.

 

,

اخبار موزه

سخنرانی های جذاب در چهارمین کنفرانس سار

۴ اسفند , ۱۳۹۵  

3

چهارمین کنفرانس فصلی «سار» یا همان سخن‎گاه اندیشه های راهبر با همت موزه ملی علوم و فناوری و در محل موزه ملی ایران روز جمعه ۶ اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در «سار زمستان» ۶ سخنرانی اصلی -هر یک به مدت ۱۸ دقیقه- اجرا خواهد شد که بدین قرار است:

  1. مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک (خانم نشید نبیان) ۲٫ روایت یک سفر به مرکز مطالعات سِرن (آقای محمود کریمی) ۳٫ آلودگی نوری (آقای حامد میرزا خلیل) ۴٫ چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم (آقای عرفان فکری) ۵٫ اهمیت فسیل ها بعنوان میراث زمین شناختی (آقای امیر توکلی) و ۶٫ اثرگذاری در تجربه کاربری (خانم سپیده صبور).

هدف از راه‌اندازی «سار» که در هر فصل برگزار می شود معرفی: «افراد خلاق»، «ایده‌ها و تجربه‌های تأثیر‌گذار» و نیز «مسئله‌های چالش‌برانگیز» است. سار زمستانی جمعه ۶ اسفندماه در سالن همایش موزه ملی ایران واقع در خیابان امام، خیابان سی تیر برگزار می شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این کنفرانس می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سخنرانان و موضوعات سخنرانی، نحوه ثبت نام و نیز دسترسی به آرشیو سخنرانان کنفرانس‌های پیشین، به سامانه http://sar.irstm.ir  مراجعه کرده و یا با شماره ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

, ,

اخبار موزه

کارگاه‌های آموزشی موزه ملی علوم و فناوری برای بهار ۹۶

۳۰ بهمن , ۱۳۹۵  

photo_2017-02-18_16-45-20

موزه ملی علوم و فناوری ایران به منظور ترویج علم، در نظر دارد با استفاده از توان بالای اساتید گروه‌های آموزشی مختلف، به برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متنوع در بازه زمانی ۱۵ اسفند ۹۵ تا ۳۱ خردادماه ۹۶ ‌در محل نمایشگاه دایمی خود واقع در خیابان سی تیر اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، کارگاه‌های جذاب و آموزشی متنوع این موزه برای رده‌های سنی مختلف و در قالب ۱۰ محور از روز ۱۵ اسفند ۹۵ شروع می‌شود و این دوره‌ها تا پایان فصل بهار ۹۶ ادامه خواهد داشت.

این کارگاه‌ها شامل ۱۰ محور: کارگاه تصویر سازی علمی؛ با نگاهی ویژه به دایناسورها و بقیه جانوران منقرض شده، کارگاه سینمای علمی- تخیلی،  کارگاه داستان‌نویسی علمی-تخیلی، کارگاه رباتیک، کارگاه چگونه یک روند اتوماتیک را خلق و پیاده کنیم، کارگاه از اتم تا راکتورهای هسته‌ای، کارگاه از علم تا عمل، کارگاه آموزش ریاضی از طریق معما و بازی (در دو سطح معلمان و دانش‌آموزان) و تئاتر عروسکی زیست‌محیطی است.

شایان ذکر است به شرکت‌کنندگان در کارگاه‌ها گواهینامه معتبر از سوی موزه ملی علوم و فناوری اعطا خواهد شد. همچنین کارگاه‌های ذکر شده، در صورت استقبال شرکت‌کنندگان قابلیت تکرار را دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت‌نام یا گروه سنی کارگا‌ه‌ها با شماره تماس ۸۸۹۱۴۹۳۴ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

 

 

 

workshps

, ,

اخبار موزه

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین موزه ملی علوم و فناوری و موزه و اسناد صنعت نفت ایران

۲۴ بهمن , ۱۳۹۵  

photo_2017-02-12_08-49-06

همزمان با ایام شکوهمند سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، موزه ملی علوم و فناوری ایران و موزه و اسناد صنعت نفت ایران تفاهم‌نامه همکاری علمی، فرهنگی و اجرایی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، دکتر سیف‌اله‌ جلیلی رئیس این موزه با حضور در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت، تفاهم‌نامه همکاری علمی، فرهنگی و اجرایی را با دکتر اکبر نعمت‌الهی، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت امضا کرد.

در این تفاهم‌نامه دو ساله طرفین متعهد به انجام همکاری‌های مشترک علمی، فرهنگی و اجرایی در راستای حفظ و نگهداری میراث علمی و تاریخی کشور و ترویج تفکر موزه‌ای در میان عموم مردم می‏شوند.

همچنین براساس مفاد این تفاهم‌نامه، هر دو طرف تجربیات خود را در زمینه طراحی و ساخت ماکت جهت تهیه محصولات مورد نیاز در اختیار یکدیگر قرار می‏دهند، پیمانکاران مرتبط با فعالیت‌های مورد نیاز موزه‌ها را به یکدیگر معرفی می‏کنند و اشیاء و آثار مکرر جمع‌آوری و تهیه شده در حوزه نیاز طرف مقابل را جهت بهره‌برداری در اختیار یکدیگر  قرار خواهند داد.

موزه ملی علوم و فناوری ایران یک نسخه از اساسنامه و چارت سازمانی خود را جهت بهره‌برداری در اختیار موزه نفت قرار ‌می‌دهد. موزه و مرکز اسناد صنعت نفت نیز متعهد شد جهت راه‌اندازی گالری نفت در موزه علوم و فناوری و نیز هماهنگی‌های لازم جهت برپایی نمایشگاه‌های سیار موزه علوم در تهران و سایر شهر‌های کشور، به شرط نمایش آثار و محصولات مربوط به صنعت نفت در این نمایشگاه‌ها همکاری نماید.

ارائه خدمات مشاوره‌ای متقابل در زمینه موضوعات علمی، ارائه تخفیف بلیت جهت بازدید از گالری‌های طرفین به صورت متقابل و تبادل لینک وبگاه‌های طرفین در فضای مجازی از دیگر توافقات بود.

 

photo_2017-02-12_08-49-12

 

photo_2017-02-12_08-48-58

, , , , ,

اخبار موزه

«سار زمستان»، ۶ اسفندماه کلید می‌خورد

۲۴ بهمن , ۱۳۹۵  

1

چهارمین کنفرانس سخنگاه اندیشه های راهبر (سار) با عنوان «سار زمستان» روز جمعه ۶ اسفند ۹۵ از ساعت ۱۴ الی ۱۷:۳۰ در موزه ملی ایران باستان واقع در خیابان سی تیر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، چهارمین کنفرانس فصلی سار با عنوان «سار زمستان»، از سوی موزه ملی علوم و فناوری و با حضور ۷ سخنران این کنفرانس و نیز جمع کثیری از علاقه‌مندان روز جمعه ۶ اسفند در محل موزه ملی ایران باستان برگزار می‌شود.

دبیر این کنفرانس با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی «سار» معرفی افراد خلاق، ایده‌ها و تجربه‌های تأثیر‌گذار و نیز مسئله‌های چالش‌برانگیز است، گفت: کنفرانس سار توسط «موزه ملی علوم و فناوری» از ابتدای ۱۳۹۵ راه‌اندازی و با توجه به فصلی بودن آن، با نام فصول نامگذاری شد و تاکنون سه کنفرانس «سار بهار» در خرداد‌ماه، «سار تابستان» در شهریورماه و «سار پاییز» در آذرماه برگزار گردیده و کنفرانس «سار زمستان» در ۶ اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

حسین مدنی افزود: موضوع های مورد طرح در «کنفرانس های سار» دامنه نسبتاً وسیعی از جمله؛ علم و تکنولوژی، محیط زیست، بهداشت و سلامت، آموزش و پرورش، کارآفرینی، هنر، طراحی، ورزش، سفر، میراث فرهنگی و علوم اجتماعی را در برمی‌گیرند که برای همین منظور سخنرانی‌ها در سار، کوتاه (حداکثر ۱۸ دقیقه) خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این کنفرانس می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سخنرانان و موضوعات سخنرانی، نحوه تهیه بلیت و نیز دسترسی به آرشیو سخنرانان کنفرانس‌های پیشین، به سامانه http://sar.irstm.ir  مراجعه کرده و یا با شماره ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

 

 

sar

, , , ,

اخبار موزه

بازدید رایگان از موزه ملی علوم و فناوری در روز ۲۱ بهمن

۱۸ بهمن , ۱۳۹۵  

1

موزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به صورت رایگان از بازدیدکنندگان خود پذیرایی می کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عموم علاقمندان می توانند از ساعت ۹ تا ۱۷ روز بیست و یکم بهمن ماه به صورت رایگان از تمام بخش های این موزه بازدید کنند.

گفتنی است موزه ملی علوم و فناوری دارای پنج گالری «فناوری های بومی»، «مرکز علم»، «مورس تا موبایل»، «انرژی هسته ای» و «ابزار جراحی» است.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۶۶۷۲۴۶۹۴-۰۲۱ و ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ تماس حاصل نمایند.

, , , ,

اخبار موزه

از موزه ملی علوم و فناوری جایزه بگیرید

۱۷ بهمن , ۱۳۹۵  

1

با شرکت در مسابقه «طرح‌های نوآورانه در آموزش مهندسی مکانیک» که در روزهای ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود از موزه ملی علوم و فناوری جایزه نفیس دریافت کنید.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، همزمان با برگزاری بیست و پنجمین دوره از همایش بین‌المللی مهندسی مکانیک در روزهای ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در دانشگاه تربیت مدرس، نخستین دوره مسابقه «طرح‌های نوآورانه در آموزش مهندسی مکانیک» با همکاری و حمایت موزه ملی علوم و فناوری ایران برگزار می‌شود.

این مسابقه با همت دانشگاه تربیت مدرس و حمایت و همکاری موزه علوم و فناوری در حاشیه بیست و پنجمین دوره از همایش بین‌المللی مهندسی مکانیک برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این مسابقه ترویج علم و فناوری در جامعه، آموزش همگانی فنون و یادگیری مفاهیم با استفاده از دستگاه‌های آموزشی- تعاملی است.

براساس تصمیم کمیته علمی برگزارکننده، مهلت ارسال آثار برای علاقمندان یک ماه تمدید شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند طرح‌های خود را تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۶، در وبگاه http://isme2017.modares.ac.ir ثبت کنند.

بدینوسیله از همه نخبگان، اندیشمندان، دانشجویان و مهندسان فرهیخته کشور دعوت می‌شود تا با ارائه طرح‌های نوآورانه و مبتکرانه در زمینه ساخت تجهیزاتی که بتواند یادگیری مفاهیم علمی و فناوری مهندسی مکانیک را از طریق عینیت بخشیدن به آنها آسان سازد، در این مسابقه شرکت کنند. طرح‌های ارائه شده می‌بایست در عین سادگی، مفاهیم علمی را با روش‌های خلاقانه و جذاب به مخاطب خود (اعم از دانش‌آموز و دانشجو) آموزش دهد.

شایان ذکر است علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه باید اطلاعات طرح شامل: محتوای آموزشی، مشخصات، نقشه اولیه و نحوه کارکرد دستگاه به همراه برآورد قیمت ساخت آن را در فرم خام موجود در وبگاه مسابقه ثبت کنند. بدیهی است، در صورت ارائه اطلاعات بیشتر از قبیل، مدل شبیه سازی شده در نرم‌افزار و نقشه‌های جزئی ساخت دستگاه و حتی ساخت آن در مقیاس کوچک، قطعا امتیاز بالاتری به طرح تعلق خواهد گرفت.

طرح‌های دریافتی پس از داوری توسط اساتید و متخصصان، امتیاز‌بندی شده و نتایج در روز پایانی همایش به اطلاع عموم خواهد رسید.

به طرح‌های برتر هر محور جایزه‌ای ارزنده تعلق خواهد گرفت. همچنین طرح‌هایی که قابلیت نمایش در موزه ملی علوم و فناوری را داشته باشند فارغ از امتیاز کسب شده، برای عقد قرارداد ساخت به این موزه معرفی می‌شوند. در ضمن اگر دستگاهی ساخته شود، در صورت تأیید مسئولان موزه، به صورت موقت یا دائمی و با نام طراح و سازنده در موزه به نمایش در خواهد آمد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محورها و شرایط مسابقه با شماره تلفن ۸۲۸۸۳۹۵۱ -۰۲۱ تماس بگیرند.

, ,

اخبار موزه

چارت جدید سازمانی موزه ملی علوم و فناوری ابلاغ شد

۱۷ بهمن , ۱۳۹۵  

Untitled-1

چارت سازمانی جدید موزه ملی علوم و فناوری با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تأیید مرکز هیئت امنا روز پنجشنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۵ ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، روز پنجشنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۵، چارت سازمانی این موزه پس از ماه‌ها کار کارشناسی و تأیید از دفتر برنامه‌ریزی و تشکیلات وزارت‌خانه علوم، تحقیقات و فناوری و با تصویب مرکز هیئت امنا و امضای دکتر فرهادی وزیر علوم، جهت اجرا به موزه علوم و فناوری ابلاغ شد.

با توجه به رویکرد و نیازهای موزه‌ ملی علوم و فناوری، چارت جدید سازمانی این موزه از ۲ معاونت به ۳ معاونت و از ۷ مدیر به ۸ مدیر ارتقا یافت و به منظور تمرکززدایی، بخش‌های جدیدی همچون اداره مشارکت‌های مردمی، گروه نوآوری و … در چارت جدید دیده شده است.

به همین منظور، دکتر سیف‌اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری، با انتشار پیامی این اتفاق میمون را به پرسنل موزه تبریک گفت.

متن پیام رئیس موزه ملی علوم و فناوری بدین شرح است:

 

با سلام و احترام؛

ابلاغ چارت سازمانی جدید موزه ملی علوم وفناوری ایران را به همکاران محترم تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم. امیدواریم این تغییر سرآغاز راهی پر امید به سمت دستیابی به قله‌های رفیع توسعه و پیشرفت موزه ملی علوم و فناوری ایران باشد و موجبات ارتقاء این نهاد ملی را فراهم آورد.

 

photo_2017-02-04_14-17-35

, ,