اخبار موزه

افزایش ۵۵ درصدی بازدیدکنندگان نوروزی موزه ملی علوم و فناوری

۳۰ فروردین , ۱۳۹۶  

photo_2017-03-27_15-31-10

موزه ملی علوم و فناوری با تکیه بر اطلاع رسانی گسترده تر توانست در روزهای نوروزی از مهمانان بیشتری پذیرایی کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این موزه در ایام نوروز بمانند سال های گذشته،  روزهای پر شوری را پشت سر گذاشت و از مهمانان خود بطور نیم بهاء پذیرایی نمود.

درب های این مجموعه از سوم تا دوازدهم فرودین ‏ماه ۹۶ از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به روی بازدیدکنندگان گروهی و انفرادی باز بود و بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر کشور از غرفه های مختلف این موزه دیدن کردند.

در نوروز سال ۹۵ مجموعا ۸۰۰ نفر از این موزه بازدید کردند که این آمار با ۵۵ درصد افزایش، به ۱۲۰۰ نفر در نوروز ۹۶ رسید.

گفتنی است این مجموعه دارای شش گالری به نام های: مرکز علم، فناوری های بومی، انرژی های نو، از مورس تا موبایل، ابزارهای جراحی و نجوم است.

موزه ملی علوم و فناوری ایران، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا است که از سال ۱۳۸۹ با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش برای تمام گروه های سنی و آشنایی هرچه بیشتر با میراث علمی، فرهنگی و فناوری دانشمندان و فرهیختگان ایرانی و خدمات تاریخی آنها به جامعه بشری و نیز ارتقای دانش عمومی مردم آغاز به فعالیت کرده است. این موزه کاملا تعاملی است یعنی بازدیدکنندگان می توانند به تمام اشیاء موزه دست بزنند و در بخش علم می توانند با وسایل کار کنند و نتیجه آزمایش های علمی را ببینند.

محل دائمی نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری واقع در میدان امام خمینی (ره)، خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، ساختمان کتابخانه ملی سابق است و شماره های تماس ۶۶۷۲۴۶۹۴-۰۲۱ و ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ جهت هماهنگی های لازم، آماده ارائه خدمات است.

, ,

اخبار موزه

موزه ملی علوم و فناوری برگزار می‌کند: کارگاه آموزشی بازنمایی مفاهیم علمی

۳۰ فروردین , ۱۳۹۶  

2

کارگاه آموزشی بازنمایی مفاهیم علمی با هدف آموزش تعاملی و غیر رسمی و انتقال تجربیات پژوهشگران موزه ملی علوم و فناوری در حاشیه بیست و پنجمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در حاشیه بیست و پنجمین همایش سالانه بین‌المللی مهندسی مکانیک که از ۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ در شهر تهران توسط دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود، ۱۳ کارگاه آموزشی برپا خواهد شد که کارگاه آموزشی «بازنمایی مفاهیم علمی» با همکاری موزه ملی علوم و فناوری روز ۱۴ اردیبهشت از ساعت ۱۴ الی ۱۸ برای علاقه‌مندان این حوزه به اجرا در‌می‌آید.

در این کارگاه تلاش می‌شود تجربیات مجموعه پژوهشگران موزه ملی علوم وفناوری در زمینه «بازنمایی مفاهیم علمی» به مخاطبان منتقل شود. بازنمایی مفاهیم علمی در موزه ملی علوم و فناوری بر پایه آموزش تعاملی و غیر رسمی صورت می‌گیرد. چیزی که می‌تواند به عنوان مکملی برای آموزش رسمی در همه مقاطع سنی بسیار مفید و کمک کننده باشد.

از طرفی ارائه‌دهندگان تلاش می‌کنند نیازهای موزه ملی علوم و فناوری در زمینه بازنمایی مفاهیم علمی و فناوری‌های کهن را برای مخاطبان دانشگاهی معرفی کنند تا زمینه همکاری سازنده بین ساختار دانشگاهی کشور و مجموعه موزه ملی علوم و فناوری فراهم شود.

گفتنی است، این کارگاه ۴ ساعته اهداف ذیل را دنبال خواهد کرد:

  • آشنایی با فعالیت‌های و اهداف موزه‌های علوم و فناوری
  • آشنایی با شیوه مشارکت در انجام پروژه‌های مشترک با موزه
  • آشنایی با نکات فنی نحوه ساخت و سایل کمک‌آموزشی-تعاملی و مراحل انجام پژوهش‌های مرتبط
  • آشنایی با موزه‌های علم دانشگاهی و امکان راه‌اندازی آنها
  • آشنایی با امکان همکاری با موزه علوم و فناوری در جهت بازنمایی فناوری‌های کهن
  • بررسی امکان استفاده از بازنمایی خلاقانه مفاهیم علمی در زیباسازی محیط‌های مختلف

علاقه‌مندان جهت حضور در کارگاه آموزشی یادشده، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماه تلفن ۸۲۸۸۳۹۵۱-۰۲۱ تماس حاصل و یا به وبگاه همایش به آدرس http//isme2017.modares.ac.ir مراجعه کنند.

photo_2017-04-19_12-56-56

 

, , , , ,

اخبار موزه

مراسم تودیع و معارفه معاونان اجرایی و امور نمایشگاهی برگزار شد

۲۳ فروردین , ۱۳۹۶  

photo_2017-04-12_15-53-03

مراسم تودیع و معارفه معاونان اجرایی و امورنمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری چهارشنبه ۲۳ فرودین در محل ساختمان اداری این موزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این مراسم با سخنرانی دکتر جلیلی، رئیس موزه و تبریک سال نو و اعیاد آغاز شد.

وی ضمن اعلام رضایت نسبی از عملکرد موزه علوم در سال ۹۵ گفت: با توجه به ابلاغ چارت سازمانی در این سال، چینش نیروها به تناسب این چارت انجام شد و تا پایان امسال تغییراتی صورت نخواهد گرفت.

رئیس موزه ملی علوم و فناوری، هدف اصلی موزه در سال ۹۶ را توسعه گالری‌ها و جذب مخاطب از دانشگاه‌ها و خانواده‌ها اعلام کرد و گفت: با توجه به جذب خوب مخاطبان دانش‌آموزی، امسال برای جذب مخاطبان دانشجویی و خانواده‌ها برنامه‌ریزی شده است.

جلیلی با اشاره به برخی مشکلات موجود در اجرای برنامه عملیاتی در سال ۹۵، خواستار انجام کار گروهی در میان پرسنل موزه شد و گفت: مدیران باید مسئولیت مدیریت خود را بر عهده بگیرند.

در ادامه مراسم، عباس فهیم به عنوان معاون اجرایی تودیع و جای خود را به دکتر بختیار محمودپور داد. همچنین مهران نوروزی به عنوان معاون امور نمایشگاهی تودیع و به جای وی دکتر روح اله محمدی به عنوان معاون جدید در این معاونت معرفی شد.

بختیار محمودپور در سخنانی کوتاه رئوس برنامه‌های خود را بدین ترتیب عنوان کرد:

۱-  توانمندسازی مدیران و نیروهای انسانی موزه با آموزش‌های لازم

۲-  چابک‌سازی فرآیندهای سازمانی

۳-  ایجاد عدالت سازمانی

روح اله محمدی، معاون امور نمایشگاهی نیز برنامه‌های آتی خود را اینچنین اعلام کرد:

۱-  تغییر دیدگاه اداری به آکادمیک در بین نیروهای انسانی

۲-  ایجاد فضای مناسب و قابل رقابت برای پرسنل

۳-  آموزش و توانمندسازی

۴-  ایجاد و تقویت روحیه همدلی و تعاملی

۵-  هماهنگی و تعامل بیشتر با سایر معاونت‌ها و مدیریت‌های موزه

۶-  استفاده از نظرات و تجربیات مدیران قبلی و فعلی در امور نمایشگاهی

۷-  اجرای کامل برنامه عملیاتی سال ۹۶ و انجام تعهدات باقیمانده از سال ۹۵

همچنین در این مراسم مراتب تقدیر و تشکر از زحمات مدیران سابق «ساخت و بازسازی آثار» و «امور اداری و پشتیبانی» به عمل آمد و مدیران جدید به مجموعه معرفی شدند.

, , , ,

اخبار موزه

تمدید مهلت ارسال آثار «طرح‌های نوآورانه در آموزش مهندسی مکانیک» تا اول اردیبهشت

۲۳ فروردین , ۱۳۹۶  

3tamdid

براساس تصمیم کمیته علمی برگزارکننده مسابقه «طرح‌های نوآورانه در آموزش مهندسی مکانیک» مهلت ارسال آثار برای علاقمندان و شرکت‌کنندگان تا اول اردیبهشت ۹۶ تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این مسابقه با همت دانشگاه تربیت مدرس و حمایت و همکاری موزه ملی علوم و فناوری در حاشیه بیست و پنجمین دوره از همایش بین‌المللی مهندسی مکانیک برگزار خواهد شد و هدفآن ترویج علم و فناوری در جامعه، آموزش همگانی فنون و یادگیری مفاهیم با استفاده از دستگاه‌های آموزشی- تعاملی است که در روزهای ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، پیش از این مهلت ارسال آثار برای علاقه‌مندان این مسابقه از سوی کمیته علمی برگزارکننده، ۲۰ فروردین اعلام شده بود که این مهلت تا اول اردیبهشت تمدید شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند طرح‌های خود را در وبگاه http://isme2017.modares.ac.ir ثبت کنند.

در روز پایانی همایش، به طرح‌های برتر هر محور پس از داوری توسط اساتید و متخصصان جایزه‌ای ارزنده تعلق خواهد گرفت. همچنین طرح‌هایی که قابلیت نمایش در موزه ملی علوم و فناوری را داشته باشند فارغ از امتیاز کسب شده، برای عقد قرارداد ساخت به این موزه معرفی می‌شوند. در ضمن اگر دستگاهی ساخته شود، در صورت تأیید مسئولان موزه، به صورت موقت یا دائمی و با نام طراح و سازنده در موزه به نمایش در خواهد آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۸۲۸۸۳۹۵۱ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

, , , , ,

اخبار موزه

در ایام نوروز از موزه ای متفاوت بازدید کنید

۶ فروردین , ۱۳۹۶  

IMG_20170326_123721

موزه ملی علوم و فناوری تا دوازدهم فرودین ماه بطور نیم بهاء پذیرای مهمانان مختلف از سراسر کشور خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این موزه در ایام نوروز بمانند سال های گذشته،  روزهای پر شوری را پشت سر می گذارد. بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر کشور و نیز مهمانان خارجی از غرفه های مختلف این موزه دیدن می کنند.

درب های این مجموعه از سوم تا دوازدهم فرودین ‏ماه ۹۶ از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به روی بازدیدکنندگان گروهی و انفرادی باز است. به مناسبت آغاز سال جدید، بازدید از گالری های این مجموعه در ایام نوروز، با ۵۰ درصد تخفیف امکانپذیر خواهد بود.

گفتنی است این مجموعه دارای شش گالری به نام های: مرکز علم، فناوری های بومی، انرژی های نو، از مورس تا موبایل، ابزارهای جراحی و نجوم است.

موزه ملی علوم و فناوری ایران، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا است که از سال ۱۳۸۹با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش برای تمام گروه های سنی و آشنایی هرچه بیشتر با میراث علمی، فرهنگی و فناوری دانشمندان و فرهیختگان ایرانی و خدمات تاریخی آنها به جامعه بشری و نیز ارتقای دانش عمومی مردم آغاز به فعالیت کرده است. این موزه کاملا تعاملی است یعنی بازدیدکنندگان می توانند به تمام اشیاء موزه دست بزنند و در بخش علم می توانند با وسایل کار کنند و نتیجه آزمایش های علمی را ببینند.

محل دائمی نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری واقع در میدان امام خمینی (ره)، خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، ساختمان کتابخانه ملی سابق است و شماره های تماس ۶۶۷۲۴۶۹۴-۰۲۱ و ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ جهت هماهنگی های لازم، آماده ارائه خدمات است.

IMG_20170326_102407

IMG_20170326_124641

IMG_20170326_124851

IMG_20170326_141021

IMG_20170326_155036

IMG_20170326_130226

, , , ,

اخبار موزه

سومین جشنواره علم موزه ملی علوم و فناوری برگزار می شود

۱۵ اسفند , ۱۳۹۵  

1

موزه ملی علوم و فناوری در سومین سال پیاپی، جشنواره علمی خود را در حالی برگزار می کند که تغییراتی در رویکردها، محورها و حتی نام جشنواره اعمال کرده است.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، جشنواره علمی سراسری این موزه که پیش از این به «علم و عامه» موسوم بود، در سومین سال خود با نام «علم برای همه» برگزار خواهد شد. دبیر این جشنواره علت تغییر نام آن را حاصل بازخورد شرکت کنندگان و ابهامات موجود درمعنای کلمه «عامه» عنوان کرد.

وی همچنین به تغییر رویکرد جشنواره اشاره کرد و گفت: بخش ویژه جشنواره امسال، بر خانواده های علمی تاکید می کند. صونا آقابابایی خانواده علمی را نه به معنای خانواده ای دارای سطح تحصیلات بالا بلکه خانواده ای می داند که از راه حل های علمی برای رویارویی و آمادگی در برابر موضوعات روزمره زندگی بهره می گیرد و دارای فرهنگ استفاده کاربردی از دانش علمی است.

دبیر جشنواره «علم برای همه» با اعلام این که قرار است تندیسی ویژه برای برگزیدگان بخش «خانواده علمی» در نظر گرفته شود از خانواده ها دعوت کرد که ضمن شرکت در جشنواره، در فراخوان انتخاب بهترین عنوان برای این تندیس نیز شرکت کنند.

ایشان محور قرار دادن واحد خانواده را در مرکزیت یک جشنواره علمی، یک اتفاق تازه و تاثیرگذار ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مشارکت خانواده ها در بخش ویژه جشنواره که به موضوع زلزله اختصاص دارد و ایجاد یک تلاش همگانی برای آمادگی در مقابل زلزله، بتواند نگاه عموم مردم و مسئولان را به پدیده زلزله تغییر دهد. چرا که زلزله به خودی خود بخشی از چرخه طبیعی زیستی است و  آمادگی قبل، هنگام و بعد از وقوع آن و آگاهی از نحوه برخورد با این پدیده می تواند میزان پیامدهای مخرب آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

 

محورهای جشنواره سوم موزه ملی علوم و فناوری از این قرار است:

محورهای جشنواره در بخش اصلی:

ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب:

۱)  ساخت ابزار ۲)  جنگ علمی ۳)  کلیپ علمی ۴)  شعر

  • در این بخش، شرکت برای عموم به صورت انفرادی و گروهی آزاد است.

 

محورهای جشنواره در بخش ویژه با موضوع “زلزله  و خانواده”

۱)  عکاسی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله و…)

۲)  فیلم و پویانمایی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله، نحوه وقوع زلزله و…)

۳)  ساخت ماکت (از سازه، طراحی داخلی، چیدمان داخلی و نمای بیرونی خانه ایمن و…)

۴)  نقاشی (از خانه ایمن و نا امن و نقش خانواده ها بعد از زلزله، پیامدهای زلزله، محله ایمن و نا امن و… )

۵)  داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره نویسی

۶)  بازی های رایانه ای (تبدیل خانه نا امن به ایمن؛ آمادگی برای رویارویی با زلزله، پناه گیری در هنگام زلزله و…)

  • در بخش ویژه، شرکت کننده های انفرادی می باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.

موزه ملی علوم و فناوری از تمام علاقمندان بویژه خانواده های ایرانی دعوت می کند در جشنواره «علم برای همه» که به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آبان برگزار می شود حضور پیدا کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مهرماه ۹۶ است. علاقمندان جهت دریافت دیگر اطلاعات می توانند به سامانه www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

موسسه علمی آینده سازان، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، وزارت آموزش و پرورش، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پژوهشکده سوانح طبیعی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، جمعیت هلال احمر، سازمان مدیریت بحران کشور و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از حامیان جشنواره «علم برای همه» هستند.

poster

, , , ,

اخبار موزه

معرفی کارمندان و مدیران نمونه موزه ملی علوم و فناوری ایران

۱۱ اسفند , ۱۳۹۵  

IMG_20170301_155108

روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه نشست صمیمی میان رئیس و کارکنان موزه ملی علوم و فناوری برگزار و از کارمندان و مدیران نمونه سال ۹۵ تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در نشست صمیمانه رئیس این موزه با کارکنان که به مناسبت پایان یافتن سال ۹۵ برگزار شد ابتدا محسن جعفری نژاد مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی هدف از برگزاری جلسات صمیمانه ریاست موزه با همکاران را همفکری و تبادل نظر اعلام کرد.

جعفری نژاد ضمن اشاره به موفقیت های موزه در سال ۹۵ در حوزه های مختلف اعلام کرد، بی شک موفقیت های موزه ملی علوم و فناوری نتیجه تلاش و زحمات یکایک همکاران گرانقدر است که در این مسیر ریاست محترم موزه و مجموعه مدیریتی ایشان را با تلاش خود حمایت کردید.

در ادامه دکتر سیف اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم وفناوری ایران با اشاره به برنامه های سال جاری گفت: ما برای امسال برنامه هایی داشتیم که اکثریت آنها اجرا شد. دکتر جلیلی از موفققیت هایی مانند: «شناساندن موزه ملی علوم در میان مردم و رسانه ها»، «جذب مخاطب از میان خانواده ها و دانشگاهیان»، «برگزاری انواع نمایشگاه های سیار بویژه در دانشگاه ها»، «اختصاص زمین به موزه در فضای وسیع شهری»، «راه اندازی و ایجاد شعب استانی موزه علوم» و «انواع تعاملات بین المللی» اشاره و ابراز امیدواری کرد سال آینده هم این موزه بتواند مسیر موفقیت را ادامه دهد.

همچنین در این نشست، از کارمندان و مدیران نمونه سال۹۵ در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد:

لوح تقدیرکارمند نمونه اخلاق موزه ملی علوم وفناوری تقدیم شد به پروانه اصغری از واحد روابط عمومی و امور بین الملل؛

لوح تقدیر مدیران نمونه عملکرد تقدیم شد به سعید پازانی مدیر برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد، محسن جعفری نژاد مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، اسماعیل کاظمی مدیر ساخت و احیای آثار؛

لوح تقدیرکارمند نمونه معاونت پژوهش و فناوری تقدیم شد به فاطمه زارع پاک از مدیریت ترویج علم و مهسا شکری از واحد فناوری اطلاعات؛

لوح تقدیر کارمند نمونه معاونت اجرایی تقدیم شد به فهیمه خدادای از مدیریت مالی، فرزانه سمیعیان از مدیریت منابع انسانی و هادی سلمانی پور و ناصر صابری فر از مدیریت پشتیبانی ؛

لوح تقدیرکارمند نمونه معاونت امور نمایشگاهی تقدیم شد به حسن فراهانی از مدیریت موزه مرکزی.

IMG_20170301_155002

IMG_20170301_153730

, ,

اخبار موزه

«سار زمستان» با شعار ایده‌هایی برای دنیای نو برگزار شد

۸ اسفند , ۱۳۹۵  

_MG_2355

روز جمعه ۶ اسفند ۹۵، چهارمین کنفرانس سخنگاه اندیشه‌های راهبر (سار) به همت موزه ملی علوم و فناوری و با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان و فرهیختگان در سالن همایش موزه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در ادامه برگزاری سلسه کنفرانس‌های فصلی سار توسط موزه علوم و فناوری، چهارمین کنفرانس سار تحت عنوان «سار زمستان» روز جمعه ۶ اسفند از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در سالن همایش موزه ملی باستان با حضور تعداد قابل توجهی از طرفداران و افراد فرهیخته برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم با سخنرانی کوتاه هفت سخنران با موضوعات مختلف همراه بود که به ترتیب آقای محمود کریمی، مروج تفکر خلاقانه، در خصوص سفر به بزرگ‌ترین آزمایشگاه جهان و ورود به سرن (سازمان اروپایی تحقیقات هسته‌ای) سخنرانی کرد.

دومین سخنران این مراسم، امیر توکلی، زمین شناسی بود که در زمینه فسیل‌ها و اهمیت آنها و اینکه این میراث در حال نابودی است سخن گفت. سخنرانان بعدی به ترتیب عبارت از: سپیده صبور (طراح رابط و تجربه کاربری) که در ارتباط با اثرگذاری در تجربه کاربری سخن گفت، عرفان فکری (جهانگرد و مدرس گردشگری) به این سئوال که «چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم» پاسخ گفت، حامد میرزا خلیل (مروج نورپردازی پاک) در مورد آلودگی نوری، شروین وکیلی (نویسنده و پژوهشگر) و نشید نبیان (معمار و طراح) درباره مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک سخنرانی کردند.

شایان ذکر است، «کنفرانس سار» توسط موزه ملی علوم و فناوری از ابتدای سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده و هدف از راه اندازی آن معرفی افراد خلاق و نوآور، ایده‌ها و تجربه‌های تاثیرگذار و همچنین مسئله‌های چالش‌برانگیز است.

 

,

اخبار موزه

سخنرانی های جذاب در چهارمین کنفرانس سار

۴ اسفند , ۱۳۹۵  

3

چهارمین کنفرانس فصلی «سار» یا همان سخن‎گاه اندیشه های راهبر با همت موزه ملی علوم و فناوری و در محل موزه ملی ایران روز جمعه ۶ اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در «سار زمستان» ۶ سخنرانی اصلی -هر یک به مدت ۱۸ دقیقه- اجرا خواهد شد که بدین قرار است:

  1. مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک (خانم نشید نبیان) ۲٫ روایت یک سفر به مرکز مطالعات سِرن (آقای محمود کریمی) ۳٫ آلودگی نوری (آقای حامد میرزا خلیل) ۴٫ چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم (آقای عرفان فکری) ۵٫ اهمیت فسیل ها بعنوان میراث زمین شناختی (آقای امیر توکلی) و ۶٫ اثرگذاری در تجربه کاربری (خانم سپیده صبور).

هدف از راه‌اندازی «سار» که در هر فصل برگزار می شود معرفی: «افراد خلاق»، «ایده‌ها و تجربه‌های تأثیر‌گذار» و نیز «مسئله‌های چالش‌برانگیز» است. سار زمستانی جمعه ۶ اسفندماه در سالن همایش موزه ملی ایران واقع در خیابان امام، خیابان سی تیر برگزار می شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این کنفرانس می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سخنرانان و موضوعات سخنرانی، نحوه ثبت نام و نیز دسترسی به آرشیو سخنرانان کنفرانس‌های پیشین، به سامانه http://sar.irstm.ir  مراجعه کرده و یا با شماره ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

, ,

اخبار موزه

کارگاه‌های آموزشی موزه ملی علوم و فناوری برای بهار ۹۶

۳۰ بهمن , ۱۳۹۵  

photo_2017-02-18_16-45-20

موزه ملی علوم و فناوری ایران به منظور ترویج علم، در نظر دارد با استفاده از توان بالای اساتید گروه‌های آموزشی مختلف، به برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متنوع در بازه زمانی ۱۵ اسفند ۹۵ تا ۳۱ خردادماه ۹۶ ‌در محل نمایشگاه دایمی خود واقع در خیابان سی تیر اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، کارگاه‌های جذاب و آموزشی متنوع این موزه برای رده‌های سنی مختلف و در قالب ۱۰ محور از روز ۱۵ اسفند ۹۵ شروع می‌شود و این دوره‌ها تا پایان فصل بهار ۹۶ ادامه خواهد داشت.

این کارگاه‌ها شامل ۱۰ محور: کارگاه تصویر سازی علمی؛ با نگاهی ویژه به دایناسورها و بقیه جانوران منقرض شده، کارگاه سینمای علمی- تخیلی،  کارگاه داستان‌نویسی علمی-تخیلی، کارگاه رباتیک، کارگاه چگونه یک روند اتوماتیک را خلق و پیاده کنیم، کارگاه از اتم تا راکتورهای هسته‌ای، کارگاه از علم تا عمل، کارگاه آموزش ریاضی از طریق معما و بازی (در دو سطح معلمان و دانش‌آموزان) و تئاتر عروسکی زیست‌محیطی است.

شایان ذکر است به شرکت‌کنندگان در کارگاه‌ها گواهینامه معتبر از سوی موزه ملی علوم و فناوری اعطا خواهد شد. همچنین کارگاه‌های ذکر شده، در صورت استقبال شرکت‌کنندگان قابلیت تکرار را دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت‌نام یا گروه سنی کارگا‌ه‌ها با شماره تماس ۸۸۹۱۴۹۳۴ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

 

 

 

workshps

, ,