2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
_mg_1212

اخبار موزه

امضای تفاهم نامه میان دانشگاه محقق اردبیلی و موزه ملی علوم و فناوری/ تصاویر

۱۹ دی , ۱۳۹۵  

در حاشیه ششمین همایش سالانه موزه ملی علوم و فناوری، تفاهم نامه همکاری میان این موزه و دانشگاه محقق اردبیلی با موضوع ایجاد شعبه ای از موزه ملی علوم و فناوری در شهر اردبیل منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، پروفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: برنامه ریزی برای ساخت شعبه موزه ملی علوم و فناوری که در شأن استان اردبیل باشد، در اولویت خواهد بود.

وی با تاکید بر ارائه خدمات آموزشی در زمینه های علم و فناوری به صورت حضوری، نرم افزاری و مجازی به علاقمندان، افزود: با راه اندازی شعبه اردبیل موزه ملی علوم و فناوری آرشیو علمی و فناوری خوبی برای سازمان ها و موسسات مختلف ایجاد خواهد شد.

صادقی از ایجاد و توسعه آرشیو علمی و فنی شعبه برای استفاده پژوهشگران، دانشجویان، دانش آموزان و شهروندان خبر داد و تصریح کرد: همکاری و کمک به ساماندهی خانه های علم و فناوری و انتشار نشریات، کتب و نرم افزارهای علمی و فنی مرتبط از امور مربوط به شعبه خواهد بود.

پروفسور سیف الله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران نیز گفت: از اهداف این تفاهم نامه ها خارج کردن تمرکز امکانات از مرکز کشور و برخورداری استان ها از پشتیبانی فنی و علمی موزه و همچنین ایجاد پلی بین این موزه و دانشگاه ها است.

جلیلی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش روش های نوین آموزشی و پژوهشی برای نسل های کودک و جوانان در کشورهای پیشرفته امری رایج و اثرگذار است، تصریح کرد:  حدود ۹۲ درصد آموزش در این کشورها، خارج از روش های رایج آموزشی مدارس و دانشگاه هاست و برای همین، خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان بارور و شکوفا شده و استعدادیابی نیز انجام می شود و فرد در زمان فارغ التحصیلی کمتر با مشکلات اشتغال مواجه می گردد.

رئیس موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: موزه های علوم محل پرورش افکار و تربیت دانشمندان آینده است و از ویژگی های اصلی آن ایجاد حیرت، هیجان و جذابیت در مخاطب می باشد.

_mg_1203

_mg_1207

img_1225

img_1233

_mg_1235

img_1242

img_1253купить беларусские двери в москве

, , ,


404