2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
_MG_2355

اخبار موزه

«سار زمستان» با شعار ایده‌هایی برای دنیای نو برگزار شد

۸ اسفند , ۱۳۹۵  

روز جمعه ۶ اسفند ۹۵، چهارمین کنفرانس سخنگاه اندیشه‌های راهبر (سار) به همت موزه ملی علوم و فناوری و با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان و فرهیختگان در سالن همایش موزه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، در ادامه برگزاری سلسه کنفرانس‌های فصلی سار توسط موزه علوم و فناوری، چهارمین کنفرانس سار تحت عنوان «سار زمستان» روز جمعه ۶ اسفند از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در سالن همایش موزه ملی باستان با حضور تعداد قابل توجهی از طرفداران و افراد فرهیخته برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم با سخنرانی کوتاه هفت سخنران با موضوعات مختلف همراه بود که به ترتیب آقای محمود کریمی، مروج تفکر خلاقانه، در خصوص سفر به بزرگ‌ترین آزمایشگاه جهان و ورود به سرن (سازمان اروپایی تحقیقات هسته‌ای) سخنرانی کرد.

دومین سخنران این مراسم، امیر توکلی، زمین شناسی بود که در زمینه فسیل‌ها و اهمیت آنها و اینکه این میراث در حال نابودی است سخن گفت. سخنرانان بعدی به ترتیب عبارت از: سپیده صبور (طراح رابط و تجربه کاربری) که در ارتباط با اثرگذاری در تجربه کاربری سخن گفت، عرفان فکری (جهانگرد و مدرس گردشگری) به این سئوال که «چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم» پاسخ گفت، حامد میرزا خلیل (مروج نورپردازی پاک) در مورد آلودگی نوری، شروین وکیلی (نویسنده و پژوهشگر) و نشید نبیان (معمار و طراح) درباره مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک سخنرانی کردند.

شایان ذکر است، «کنفرانس سار» توسط موزه ملی علوم و فناوری از ابتدای سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده و هدف از راه اندازی آن معرفی افراد خلاق و نوآور، ایده‌ها و تجربه‌های تاثیرگذار و همچنین مسئله‌های چالش‌برانگیز است.

 dragonoptions

,


404