2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
photo_2017-03-27_15-31-10

اخبار موزه

افزایش ۵۵ درصدی بازدیدکنندگان نوروزی موزه ملی علوم و فناوری

۳۰ فروردین , ۱۳۹۶  

موزه ملی علوم و فناوری با تکیه بر اطلاع رسانی گسترده تر توانست در روزهای نوروزی از مهمانان بیشتری پذیرایی کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این موزه در ایام نوروز بمانند سال های گذشته،  روزهای پر شوری را پشت سر گذاشت و از مهمانان خود بطور نیم بهاء پذیرایی نمود.

درب های این مجموعه از سوم تا دوازدهم فرودین ‏ماه ۹۶ از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به روی بازدیدکنندگان گروهی و انفرادی باز بود و بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر کشور از غرفه های مختلف این موزه دیدن کردند.

در نوروز سال ۹۵ مجموعا ۸۰۰ نفر از این موزه بازدید کردند که این آمار با ۵۵ درصد افزایش، به ۱۲۰۰ نفر در نوروز ۹۶ رسید.

گفتنی است این مجموعه دارای شش گالری به نام های: مرکز علم، فناوری های بومی، انرژی های نو، از مورس تا موبایل، ابزارهای جراحی و نجوم است.

موزه ملی علوم و فناوری ایران، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا است که از سال ۱۳۸۹ با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش برای تمام گروه های سنی و آشنایی هرچه بیشتر با میراث علمی، فرهنگی و فناوری دانشمندان و فرهیختگان ایرانی و خدمات تاریخی آنها به جامعه بشری و نیز ارتقای دانش عمومی مردم آغاز به فعالیت کرده است. این موزه کاملا تعاملی است یعنی بازدیدکنندگان می توانند به تمام اشیاء موزه دست بزنند و در بخش علم می توانند با وسایل کار کنند و نتیجه آزمایش های علمی را ببینند.

محل دائمی نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری واقع در میدان امام خمینی (ره)، خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، ساختمان کتابخانه ملی سابق است و شماره های تماس ۶۶۷۲۴۶۹۴-۰۲۱ و ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ جهت هماهنگی های لازم، آماده ارائه خدمات است.профессия моряк

, ,


404