2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
maryam

اخبار موزه

پیام تسلیت وزیر علوم و رئیس موزه ملی علوم و فناوری به درگذشت «مریم میرزاخانی»

۲۵ تیر , ۱۳۹۶  

روز شنبه ۲۴ تیرماه ۹۶ مریم میرزاخانی، استاد تمام و نابغه ریاضی ایرانی بر اثر ابتلا به سرطان در امریکا درگذشت. مریم میرزاخانی دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و صاحب مدال های بسیاری از المپیادهای جهانی بود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری این ضایعه را به دوستداران علم تسلیت گفت:

“در شرایطی که جامعه علمی و دانشگاهی و آحاد مردم علم دوست و فرهیخته کشور در سوگ از دست دادن بانوی عالم و دانشمند، دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و استاد دانشگاه استانفورد، سرکار دکتر مریم میرزاخانی نشسته اند، بر خود فرض می دانم مراتب تسلیت و همدردی خود را با استادان، همکاران، دوستداران و خانواده محترم ایشان اعلام کنم.

از درگاه خداوند منان برای آن بانوی گرامی که با گرفتن یکی از معتبرترین جایزه های جهانی، نام ایران و ایرانی را در جهان پرآوازه ساخت، رحمت واسعه الهی و برای همکاران، خانواده محترم ایشان و همه سوگواران در این فقدان اندوهناک، صبر و اجر آرزو می کنم.”

 

در همین رابطه، دکتر سیف اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری هم پیام تسلیتی به این مضمون صادر کرد:

“باسمه تعالی

دکتر مریم میرزاخانی انسان محجوبی بود که با تواضع، تلاش، پشت‏کار، ژرف ‏اندیشی و گفتمان ‏سازی علمی در مرز علم، باعث درخشش بی‏ نظیر نام ایران در مجامع علمی جهانی شد و نقطه عطفی در معرفی همت والای زنان ایرانی در مسیر کسب قله‏ های افتخار و عرصه‏ های گوناگون بین ‏المللی بود. بانویی ایرانی که به نماد پیشرفت و تعالی برای تمام جوانان سرزمین پارس تبدیل شد.

موزه ملی علوم و فناوری ایران، ضایعه درگذشت این ریاضی‏دان فقید را به جامعه علمی کشور و بویژه جامعه بزرگ ریاضی‏دانان ایران‏ زمین تسلیت می‏ گوید. این موزه با افتخار اعلام می‏ کند: به منظور گرامی ‏داشت یاد این ریاضی‏دان بزرگ کشور و معرفی دستاوردهای ارزشمند علمی آن بانوی فرهیخته اقدام به طراحی و راه ‏اندازی نخستین گالری ریاضی خود با نام جاودانه ایشان خواهد کرد. به امید آن که همه ما پاس‏دار میراث گران‏ سنگ دانشمندان و اندیشمندان بزرگ این مرز و بوم باشیم”.mellanett.ru

, , , ,


404