2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
IMG_5448-2

اخبار موزه

تفاهم‌نامه دانشگاه فرهنگیان و موزه ملی علوم و فناوری اجرایی می‌شود

۷ شهریور , ۱۳۹۶  

معاون امور نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری ایران از اجرایی شدن بندهای تفاهم‌نامه منعقد شده بین دانشگاه فرهنگیان و این موزه با پیگیری و جدیت طرفین، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، روح‌اله محمدی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده در مورخ ۱۹ فروردین ۹۶ گفت: به منظور بررسی دقیق و نحوه اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، روز یکشنبه ۵ شهریور ۹۶، با حضور آقای دکتر رضا ساکی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان به همراه دکتر سید صادق نبوی، مدیر ارتباط با جامعه و همکاری‌های علمی دانشگاه فرهنگیان و خانم سلطان‌نژاد، در محل نمایشگاه دائمی موزه جلسه‌ای برقرار شد.

وی افزود: در این نشست طرفین به همکاری‌های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنین اجرایی کردن آن تأکید کردند و دانشگاه فرهنگیان در راستای همکاری با موزه ملی علوم و فناوری ایران در برگزاری نمایشگاه سیار موزه در سایر مراکز استان‌ها، موافقت خود را برای ارائه یک پکیج پیشنهادی ثابت جهت اجرای نمایشگاه سیار در یکی از ۱۰۰ شعبه این دانشگاه در شهرستان‌های مختلف در سطح کشور اعلام کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: به منظور حمایت معنوی از سومین جشنواره «علم برای همه»، مقرر شد، دبیر این جشنواره تعداد ۱۵۰ عدد از پوستر این رویداد را در اختیار دانشگاه فرهنگیان برای توزیع در سطح شعبات استانی این دانشگاه قرار دهد. همچنین لینک سایت جشنواره در سایت دانشگاه فرهنگیان قرار خواهد گرفت.

معاون امور نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری ایران با اشاره به برگزاری دوره‌‌‌‌های کارورزی در موزه گفت: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با معرفی از سوی این مرکز می‌توانند برای گذراندن دوره‌های کاورزی اقدام کنند. همچنین موزه موظف به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه فرهنگیان در حوزه تحقیقات مشترک خواهد بود.

عضو هیئت علمی موزه ملی علوم و فناوری ایران گفت: دانشگاه فرهنگیان در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش‌هایی با عنوان «آموزش علوم مختلف» است و موزه تلاش خواهد کرد یک مسابقه علمی به منظور ترویج یک مفهوم علمی در طول برگزاری این همایش ترتیب دهد.

محمدی همچنین یادآور شد: بازدیدهای دانشجویی از موزه با تخفیفات ویژه و همچنین دعوت از موزه ملی علوم و فناوری ایران برای مشارکت در انتشار و ارائه مقاله در مجله علمی-ترویجی دانشگاه فرهنگیان از دیگر توافقات جلسه روز یکشنبه بود.

شایان ذکر است، در نشست مذکور  علاوه بر دکتر روح‌اله محمدی، معاون امور نمایشگاهی، دکتر بختیار محمودپور، معاون اجرایی و سرکار خانم صونا آقابابایی، مدیر ترویج علم و دبیر سومین جشنواره «علم برای همه» از موزه ملی علوم و فناوری ایران حضور داشتند و مهمانان این جلسه پس از نشست مشترک از گالری‌های موزه علوم بازدید کردند.

 

IMG_5436-1

IMG_5440-4

IMG_5454-2

mellanett.ru

, , , , , , ,


404