2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
IMG_5589

اخبار موزه

تفاهم‌‌نامه همکاری بین موزه ملی علوم و فناوری ایران و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امضا شد

۹ شهریور , ۱۳۹۶  

تفاهم نامه همکاری علمی،آموزشی، پژوهشی و اجرایی بین موزه ملی علوم و فناوری ایران و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی روز چهارشنبه ۸ شهریورماه ۹۶ با حضور رؤسای دو مجموعه در محل نمایشگاه موزه علوم به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، صبح روز چهارشنبه ۸ شهریورماه ۹۶، همزمان با سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر، با حضور دکتر حمیدرضا عظمتی، رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و هیئت همراه وی در محل موزه ملی علوم و فناوری ایران، تفاهم‌نامه همکاری علمی،آموزشی، پژوهشی و اجرایی به امضای ایشان و دکتر سیف‌اله جلیلی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری رسید.

در این مراسم، ابتدا دکتر جلیلی گزارشی از روند شکل‌گیری موزه علوم و فناوری ارائه کرد و ضمن گله‌مندی از فضای محدود این مجموعه گفت: این موزه علیرغم نوپا بودن توانسته است با استفاده از نیروی جوان و تحصیل‌کرده خود گام‌های بزرگی در راستای اهداف آموزشی و علمی بردارد.

وی افزود: کشورهای همسایه از لحاظ سرمایه‌گذاری در خصوص راه‌اندازی موزه‌های علم از ما جلوتر هستند اما موزه ملی علوم و فناوری ایران به لحاظ داشتن تیم پژوهشی و همچنین ساخت آثار در گروه ساخت خود در خاورمیانه منحصربفرد است.

جلیلی خاطرنشان کرد: برای ساختن یک موزه در حد و شأن جمهوری اسلامی ایران، نیاز به حمایت همه جانبه حاکمیت داریم و این مقوله به تنهایی از توان وزارت علوم خارج است و این مرکز در صورت توسعه می‌تواند محل مناسبی برای جذب نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور که به علت بیکاری در فکر مهاجرت از ایران هستند، باشد.

رئیس موزه ملی علوم و فناوری در خصوص همکاری با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: موزه آمادگی دارد کارگاه‌‌های مشترک آموزشی و علمی با دانشگاه داشته باشد و به هیچ عنوان تنها به فکر امضای صرف تفاهم‌نامه نیستیم و به طور قطع این تفاهم‌نامه اجرایی می‌شود.

وی یادآور شد: به زودی و در نیمه دوم سال ۹۶ فراخوان اولویت‌های پژوهشی جدید موزه ملی علوم و فناوری ایران اعلام می‌شود و در واگذاری این طرح‌های پژوهشی به هیچ عنوان روابط بر ضوابط اولویت نخواهد داشت و به یقین طرح‌های پژوهشی به افراد صالح و شایسته واگذار خواهد شد.

دکتر حمیدرضا عظمتی، رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های موزه در راستای توسعه و ترویج علم گفت: دانشگاه شهید رجایی یک دانشگاه خیلی خاص است و ماهیت این دانشگاه در حوزه آموزش و تربیت دبیر است و این موضوع به موزه علوم در صورت داشتن برنامه‌های آموزشی مشترک کمک خواهد کرد.

وی افزود: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آمادگی کامل خود را برای همکاری همه‌جانبه با موزه علوم در زمینه تولید اشیا و آثار آموزشی و همچنین در اختیار گذاشتن اشیایی که موزه فاقد آن آثار است، اعلام می‌کند.

در ادامه سعید علیایی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: بازدیدی که هفته گذشته از موزه ملی علوم و فناوری ایران داشتیم ما بر آن داشت تا زمینه همکاری مشترک با این مجموعه ار دنبال کنیم. با توجه به ماهیت آموزشی و ترویجی این مرکز، همکاری مشترک می‌تواند نتایج بسیار خوبی برای جامعه آموزشی کشور داشته باشد.

وی افزود: ‌ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز پتانسیل بالایی در حوزه معماری دارد و ما نیز از مسئولان موزه علوم درخواست داریم از دانشگاه شهید رجایی بازدید کنند.

علیایی در خصوص تفاهم‌نامه امضا شده گفت: از طرف دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تفاهم‌نامه قبل از امضا اجرایی شده است و دانشگاه ما در راستای حمایت از سومین جشنواره «علم برای همه» که از سوی موزه علوم برگزار می‌شود، پوسترها و اعلان آن در دانشگاه پخش شده است و با توجه به برگزاری جشنواره دانش‌آموزی خوارزمی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مورخ ۱۲ الی ۱۴ شهریورماه ۹۶، از موزه علوم درخواست داریم در این جشنواره شرکت کند.

در پایان تفاهم‌نامه‌‌ای سه ساله بین رؤسای این دو مرکز به امضا رسید که براساس مفاد آن هر دو طرف متعهد به همکاری‌های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی با یکدیگرشدند.

 

IMG_5535

IMG_5604

IMG_5598

IMG_5596

купить беларусские двери в москве

, , , ,


404