2 فروردین (دیروز): عید نوروز- تعطیل
3 فروردین (امروز): بازدید از موزه
4 فروردین (فردا): بازدید از موزه
IMG_20150723_101016

اخبار موزه

نشست «معناشناسی؛ از نظریه تا کاربرد در موزه»/ حضور برای عموم آزاد است

۱۹ شهریور , ۱۳۹۶  

موزه ملی علوم و فناوری ایران در ادامه سلسله نشست‎های علمی و فرهنگی خود، روز ۲۹ شهریورماه، در محل کتابخانه و موزه ملی ملک میزبان نشست «معناشناسی؛ از تئوری تا کاربرد در موزه» خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، این نشست با سخنرانی آنیتا صالح بلوردی، مدرس دانشگاه و پژوهشگر مستقل با موضوع: «معناشناسی در خدمت موزه‎داری» روز چهارشنبه ۲۹ شهریور از ساعت ۱۵ در محل کتابخانه و موزه ملی ملک واقع در خیابان امام، ابتدای خیابان سی تیر، جنب موزه ملی برگزار خواهد شد.

موزه همچون سندی است که محتوای آن مورد خوانش قرار می‌گیرد. کافیست مفاهیمِ درگیر مشخص شوند تا حول یک مدل یا یک تئوری ترسیم گردند. با این‌حال، مطالعه در خصوص انسان همیشه با مشکل مواجه بوده است. خصوصیات قابل مشاهده‌ای که انسان در یک موقعیت و شرایط متفاوت با آن مواجه است غیرقابل تکرار است. سوژه، مکان، بافت، زمان، مرجع و کاراکتر ناگفته‌ی سوژه در هر تجربه جدید متفاوت هستند، اما پاسخ به یک “روند انسانی” یکسان است زیرا تعدادی متغییرات مشخص درگیر می‌شوند که در زمان ادغامشان غیرقابل پیشبینی هستند، بنابراین مجموع روندهای نامتغییری که انسان در مرکز آن قرار دارد به کمک نشانه‌شناسی  قابل شناسایی هستند. بنابراین نوعی سازماندهی فضایی و مفهومی شکل‌می‌گیرد تا دریافت ازجانب بازدیدکننده انجام‌گیرد که شامل تکنیک‌های متعددی برای شکل دادن به فضاها، ابژه‌ها و ایده‌ها است.

گفتنی است حضور در این نشست برای عموم آزاد است.

 

chalesh (2)

 

 профессия моряк

, ,


404